kolmapäev, veebruar 08, 2017

Самолва running

Ma ei tea, kui palju on Tartus Garmini kellade kasutajaid, kes enda jooksutreeninguid veebikeskkonda tõmmates avastavad, et jällegi on nende treeningu nimeks "Самолва running". Ehk on mõni päev treeninguks ka "Самолва cycling", "Самолва kickboxing" või "Самолва mjäkdoonalds". Polegi tähtis, mis liiki on treening, vaid mis imeline koht on siis see Samolva, kus kõik trenni teha lõhuvad teha?

Самолва, eesti keeles ka Samblaküla, on 230 (2009. a andmed) elanikuga küla Pihkva oblastis Peipsi idakaldal. Ega muud ei olekski peaaegu öelda, aga Vikipeedia sõnul olla tegemist ühe vanima eestlaste asustuskompleksiga Peipsi taga ja venekeelsed Vikipeedia järgi on sel kohal ka mingi side 1242. a jäälahinguga. 

Tegelikult sai täna Ninsa Koopaga hoopis suusatatud ehk "Самолва cross-country skiing". Libisemine oli hea ning ka luu näis olevat piisavalt hästi kokku kasvanud, et mitte kepitõuget segada.


2 kommentaari:

L@uri ütles ...

Võimalusel soovitan tulla proovima Печоры cross-country skiingut. Praegu, arvestades Maarjamaa üldiseid lumeolusid, võivad Haanja rajad silmi hõõruma panna!

Marek Karm ütles ...

See vist mingi jama. Tallinnas näitab alati kohaks Pikkala. Kokkuvõtvalt määratakse asukohaks lähim mitte Eestis paiknev asula :)